beterbrabant midden brabant /Tilburg

Nieuwsbrief

inloggen



Online

We hebben 20 gasten online

google zoeken:

 
Wordt volger van winkelbeter en blijf op de hoogte van de laatste aanbiedingen en kortingcodes

Stop de bezuinigingen! We zijn het zat!!

omhoogstemmen in Google!

Tilburg op sociale media

midden brabant [tilburg e.o]
Op zaterdag 11 februari houdt Occupy Tilburg haar volgende lezingenmiddag. PDF Afdrukken E-mailadres
+ 0
+ 0
Geschreven door Administrator   
woensdag 08 februari 2012 15:39
AddThis Social Bookmark Button
Programma:
12.30 uur Inloop en verzamelen in FoyerCafé
13.00 uur Vertrek naar de ruimte
13.30 uur Welkomstwoord
13.45 uur - 14.45 uur Lezing Sung Bruinen: De schuldencyclus - Geld en religie
14.45 uur - 15.45 uur Pauze en vertoning DVD
15.45 uur - 16.45 uur Sociaal makelaar Loes van Zuijlen geeft informatie over LETSkring de Linde Tilburg (lokaal ruilhandelsysteem) en vraagt sympathie voor buurtruilhandelprojecten
16.45 uur - 17.00 uur Afsluiting
Plaats: Hall of Fame - Spoorzone - Gebouw 90 - NS-Plein 5 (ingang terrein tegenover NS-Plein/ Besterdplein) Toegang Hall via de hoofdingang, voorbij Gebouw 90 links af.
De toegang is gratis
Comments ()
 
Audax Textielmuseum Tilburg februari 2012 PDF Afdrukken E-mailadres
+ 1
+ 1
Geschreven door Administrator   
dinsdag 07 februari 2012 15:10
AddThis Social Bookmark Button


Christien Meindertsma – Solo

Van 11 februari tot en met 3 juni 2012 presenteert Audax Textielmuseum Tilburg als eerste museum een grote solotentoonstelling met het werk van ontwerper Christien Meindertsma. Centraal in haar werk staat het onderzoek naar de herkomst van producten.

De recente projecten ‘One sheep sweater 2011’, ‘Wild bone china’ en ‘Wild tea herbarium’ beleven hun primeur op de tentoonstelling. Het project ’49 Prairieplants’ is voor het eerst in Nederland te zien.

Klik hier voor meer informatie op onze website.


Warme Truiendag 2012

Op vrijdag 10 februari 2012 is het Warme Truiendag. Audax Textielmuseum Tilburg roept iedereen op om te komen breien in ons museum. Truien, sjaals, mutsen: in onze breihoekjes is alles mogelijk. Kom bij ons breien en als je aan de kassa laat zien dat je speciaal voor deze gelegenheid komt, krijg je zelfs vrije toegang.

Bezoek ook de bibliotheek, waar voor deze dag een selectie is gemaakt van de mooiste boeken met betrekking tot dit thema.

Kijk hier voor meer informatie.

LED-verlichting

De actie van Warme Truiendag, een initiatief van de Vereniging Klimaatverbond Nederland,
is bedoeld om iedereen attent te maken op het zuinig omgaan met energie. Het Textielmuseum laat steeds meer zien met energiebesparing rekening te houden.

Zo heeft de tentoonstellingszaal, waar vanaf komend weekend de tentoonstelling van

Christien Meindertsma te zien is, recent nieuwe zuinige LED lampen gekregen. Eveneens de bibliotheek van het museum heeft deze LED lampen. Het museum probeert op deze manier haar steentje bij te dragen.

Textiel BinnensteBuiten

Audax Textielmuseum Tilburg presenteert een nieuw interactief educatieprogramma over het textiele erfgoed.

Speciaal voor leerlingen van de onderbouw van het voortgezet onderwijs. Textiel BinnensteBuiten bestaat uit twee onderdelen: één buiten en één binnen het museum.

Met behulp van een iPad ontdekken leerlingen de geschiedenis van de omgeving van het museum op een aantrekkelijke manier. In het museum krijgen zij de opdracht zich te verplaatsen in een specifieke rol van een Textielmuseummedewerker om zo te ondervinden wat het Textielmuseum voor hen betekent.

Vanaf 1 maart 2012 is het programma te boeken.

Het project is tot stand gekomen met financiële steun van de Provincie Noord-Brabant.

“1234 G tablecloth”

In opdracht van het Textielmuseum ontwierp Christien Meindertsma een tafellaken met in het midden afbeeldingen van de planten, die het materiaal voor het tafellaken leverden, zoals vlas, de katoenplant, zeewier, banaan en bamboe. Aan de korte zijden zijn de namen van de planten en het land van herkomst ingeweven.

Het tafellaken “1234 G tablecloth” is door Christien ontworpen en vervaardigd in het TextielLab. Tijdens de tentoonstelling is deze met een speciale korting te koop in de Shop het van het museum.

Prijs: € 189,50 (normaal: € 219,50)

Artifex arrangement

Het Textielmuseum heeft de primeur de eerste solotentoonstelling van Christien Meindertsma te presenteren! Cultureel Organisatiebureau Artifex biedt in samenwerking met het Textielmuseum een arrangement aan op zaterdag 31 maart.

Na ontvangst geeft de conservator een inleiding. Middels een rondleiding bezoekt u de tentoonstelling, de oude damastweverij en het TextielLab. Aansluitend geniet u van een borrel. Nieuwsgierig?

Kijk dan op de website van Artifex voor meer informatie en reserveringen:

Klik hier.

Amsterdam Fashion Week

Op 25 januari ging de Amsterdam Fashion Week van start. De zestiende editie van het evenement trapte af met shows van Sjaak Hullekes en Bas Kosters. Tot en met 29 januari werd Amsterdam opgesierd door catwalkshows van ontwerpers van vaderlandse bodem. Vele bekende Nederlanders waren aanwezig bij dit mode-event. Één van de hoogtepunten was de show van Marloes Blaas op vrijdag. Enkele prints zijn in samenwerking met Frans Verbunt, productontwikkelaar verven/printen, in het TextielLab vervaardigd. Ook voor Elise Kim heeft het Lab veel gedaan.

Klik hier voor meer informatie over Marloes Blaas.

En hier voor de collectie van Elise Kim.


CrossLab Event: Digital Crafts

De digitale revolutie heeft nieuwe visies op het ambacht gestimuleerd. Er is een toenemende aandacht voor oude ambachten en technieken, maar digitale technologieën hebben ook juist een innovatieve impuls aan deze oude ambachten gegeven. Hierdoor is een nieuwe genre ontstaan: ‘Digital Craft’. Verschillende innovatieve ontwerpers onderzoeken de mogelijkheden van digitale technologieën en productiemethoden.

Hebe Verstappen, creatief leider van het TextielLab, is een van de sprekers tijdens de avond.

13 februari 2012
De Unie, Mauritsweg 34-35, Rotterdam
aanvang: 20.00u
Voor meer informatie, kijk hier.

Volg het Textielmuseum op de voet!

Meer achtergrondinformatie vind je op onze weblog.



Comments ()
 
schaatsen De Vennen Oisterwijk PDF Afdrukken E-mailadres
+ 0
+ 1
Geschreven door Administrator   
zondag 05 februari 2012 08:59
AddThis Social Bookmark Button

Afgezien van een paar scheuren is de ijskwaliteit van de natuurijsbaan aan de Scheerman prima. Er wordt geveegd en er is op zondag koek en zopie.

Op het Brandven wordt ook geschaatst. Onder de sneeuw is het ijs sinds vrijdag echter nauwelijks dikker geworden en daardoor gevaarlijk. "De Vennen" geeft daarom het ijs van het Brandven NIET vrij.

Comments ()
 
Hilvarenbeek PDF Afdrukken E-mailadres
+ 1
+ 1
Geschreven door Administrator   
donderdag 02 februari 2012 17:55
AddThis Social Bookmark Button



Studio Infernal

Studio Infernal

Studio Infernal is een samenwerking tussen Hilvaria Studio’s en Orchestre Infernal.

Gezien het succes vorig jaar staat de organisatie voor de uitdaging de hooggespannen verwachtingen te overtreffen… en het ziet er naar uit dat dit gaat lukken! Er is een avondvullend programma met 5 superacts:

Acts: Orchestre Infernal, Lizet van Beek (sopraan; o.m. Bekend van R.K. De Veulpoepers B.V.) samen met Doré van Deijck (piano), Tony de Bruijn (singer/songwriter, o.m. Bekend van Vals Licht), Koen Ketelaars (theaterman in hart en nieren).
Het programma begint op 4 februari om 20:00 uur.



Nieuws

Voorinschrijving Lichtjestocht

Voorinschrijving Lichtjestocht

De Esbeekse Lichtjestocht is ondertussen een bekend begrip geworden in de regio Hilvarenbeek.


Meer info
Verkiezing  Leukste Hardloop Evenement van Nederland

Verkiezing Leukste Hardloop Evenement van Nederland

Meer info
Digitale prentenboeken in de bieb

Digitale prentenboeken in de bieb

Meer info

Evenementen

Hilvaria Studio's
04 feb

Studio Infernal

Studio Infernal is een samenwerking tussen Hilvaria Studio's en Orchestre Infernal.


Café Gouden Carolus
05 feb

Voorverkoop Karnevalskuzzert KHConcordia

Op 5 februari vindt de kaartverkoop voor het Carnavalsconcert van vrijdag 10 februari plaats.


Café Gouden Carolus
05 feb

Canti Vaganti

Muzikale reis door Italië wegens succes herhaald.


Museumbrouwerij De Roos
05 feb

Ierse muziek bij de Roos

Het verzorgen van rondleidingen is iets waar de vrijwilligers van Museumbrouwerij De Roos aardig in thuis zijn.



Elckerlijc Pulz WerckWinckel Gemeente Hilvarenbeek
U ontvangt deze nieuwsbrief als relatie van Hilvarenbeek.
Mocht u de e-mail nieuwsbrief niet meer willen ontvangen, klik dan op deze link.
Uw gegevens worden dan uit ons bestand verwijderd. Heeft u vragen of opmerkingen? Mail dan naar: info@uitpunthilvarenbeek.nl
NB UIT VVV Info
Comments ()
 
Eindelijk winter in Tilburg PDF Afdrukken E-mailadres
+ 1
+ 1
Geschreven door Administrator   
donderdag 02 februari 2012 14:32
AddThis Social Bookmark Button

Eindelijk winter in Tilburg

Vrijdag geniet u van vier voorstellingen met slechts een kaartje en zondag ontdekt u een nieuw stukje Tilburg met een wandeling door de wijk Westend. Alvast in de stemming komen voor carnaval? Neem eens een kijkje bij de VVV voor de vele carnavalsartikelen.

Beste Amateurkunst Gemeente 2012
Tilburg is uitgeroepen tot de winnaar van de BNG Prijs Beste Amateurkunst Gemeente 2012. Hiermee wint Tilburg een geldbedrag van 20.000 euro en de eer om op 2 juni de nationale Week van de Amateurkunst (WAK) feestelijk te openen. De jury roemt Tilburg omdat in deze gemeente amateurkunstenaars veel mogelijkheden krijgen om zich te ontwikkelen, anderen te ontmoeten, samen te werken en zich te laten zien.

 

 

 

Tip van de week: Bedrijfsuitjes
Een dagje ongedwongen met elkaar op stap kan stimulerend werken. De VVV organiseert bedrijfsuitjes met de nadruk op plezier, gezelligheid en een informele sfeer.

Samen presteren schept een band. Het draagt op een positieve manier bij aan de motivatie en betrokkenheid van de medewerkers.

 

 

 

 

l'Avventura Avond
De L'Avventura-avond op zaterdagavond 4 februari is een van de avontuurlijkste avonden van de maand. Eén ticket geeft je toegang tot twee voorstellingen in De NWE Vorst, een concert in Paradox en bijzondere prikkelingen der zintuigen in RUIMTE-X.
Dialogue with Lucinda, Papillons (l'Avventura première), FOK!jazz en Daisy Bell zijn de titels van de voorstellingen komende vrijdag.

 

 

 

 

Gay Cinema
In de Filmfoyer is op 7 februari de controversiële, maar hartverwarmende film From beginning to end te zien. Thomas en Francisco zijn twee Braziliaanse halfbroers en groeien op in een liefdevol gezin. Ze zijn elkaars beste vrienden en zo close met elkaar dat dit tot opmerkingen uit hun omgeving begint te leiden, hoewel hun liefde compleet onschuldig is......Is liefde sterker dan conventie?

 

 

 

 

Thea van Blitterswijk in Peerke Donders Paviljoen
Op zondag 5 februari is Thea van Blitterswijk van het Ronde Tafelhuis aan het woord in Peerke Donders Paviljoen.

Op 14 januari ontving haar organisatie het Gouden Peerke, een jaarlijkse prijs voor een persoon of organisatie die zich inzet voor de werken van barmhartigheid. De prijs bestaat uit een beeld van Peerke Donders en een geldbedrag van € 2500.

 

 

 

Een spannende wandeling door Westend
De Stadsgidserij Tilburg organiseert vele wandelingen. Op zondag 5 februari staat de Westendwandeling op het programma. Een heerlijke, interessante, sportieve, spannende en soms ontroerende wandeling waarin u kennis maakt met het gebied ten oosten en ten westen van de (zuidelijke) Ringbaan West. Er is veel aandacht voor onder andere de V1 inslag op Mariëngaarde (W.O. II), het ringbanenstelstel en, niet te vergeten, Coba Pulskens.

 

 

 

Cantate-uitvoering Heikese Kerk
Op zondag 5 februari brengt de Stichting Bachcantates Tilburg twee cantates ten gehore in de Heikese kerk: BWV 81 Jesus schläfft, was soll ich hoffen? en BWV 125 Mit Fried und Freud ich fahr dahin. Met solistische medewerking van de alt Gabriëlle Nijhuis, tenor Maarten van de Hoven en bas Jelle Draijer brengen koor en orkest onder leiding van dirigent Arjan van Baest de cantates ten gehore.

 

 

 

 

Camera als geheim wapen
Op woensdag 8 februari is de film Belvedère te zien in de Filmfoyer. Deze indringende speelfilm over een aantal nabestaanden van de volkerenmoord in Srebrenica, is onderdeel van Movies that Matter.
Dit landelijke film- en debatprogramma biedt een podium aan speelfilms en documentaires die de aandacht vestigen op situaties waarin mensenrechten en menselijke waardigheid in het geding zijn.

 

 

 

Carnavalsartikelen te koop bij VVV
Nog 2,5 week en dan is het carnaval in Brabant en Limburg. Bij de VVV zijn verschillende carnavalsartikelen te koop zoals een dasspeld, sjaal, sticker, CD, paraplu, etc.

Kom eens langs en laat u verrassen door het diverse aanbod van de VVV.

 

 

 

 

Meimarkt
De 32e editie van de MeiMarkt op 19 en 20 mei gaat dit jaar ‘gewoon’ door, maar de organisatie heeft noodgedwongen meerdere wijzigingen moeten doorvoeren.

Dit jaar kunnen deelnemers hun koopwaar alleen verkopen via marktkramen. De grondplaatsen vervallen. De inschrijving start op 9 februari om 09.00 uur.


Comments ()
 
«StartVorige12345678910VolgendeEinde»

Pagina 1 van 21